Dzisiaj jest: 24 Lutego 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Wiadomości

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze opublikowało harmonogram prac związanych z budową lotniska cywilnego na Sadkowie w Radomiu. Fizyczna budowa lotniska ma się rozpocząć w połowie czerwca tego roku.

Komentarz

Spółka Koleje Mazowieckie podpisała akt notarialny dotyczący zakupu pięciu działek w Radomiu pod budowę serwisowni dla pociągów Kolei Mazowieckich. Budowę takiej serwisowni potwierdza także Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Komentarz

Radomscy sportowcy, trenerzy i działacze zostali wyróżnieni przez władze miasta. Wręczenie nagród odbyło się podczas dorocznej Gali Mistrzów Sportu. Imprezę zorganizował Urząd Miejski.

Komentarz

Jakie informacje przekazują pasażerom oczekującym na przystankach na autobusy komunikacji miejskiej, tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej ? Pytanie zasadne bo radomianie skarżą się do MZDiK, że rozkłady jazdy autobusów dostępne w internecie i na przystankach nie są tożsame z tablicami SDIP.

Komentarz

Ortopeda Grzegorz Izbicki i onkolog Robert Wiraszka, członkowie Zakonu Kawalerów Maltańskich byli gośćmi pierwszego spotkania dyskusyjnego w duchu chrześcijańskim „Rozmowy o...”. Organizatorem nowego cyklu jest Stowarzyszenie „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum.

Komentarz

Dożywocie dla Macieja S.

czwartek, 21 luty 2019 17:46 Autor
Wyrok dożywotniego pozbawienia wolności usłyszał w czwartek Maciej S., oskarżony o zabicie ze szczególnym okrucieństwem byłej partnerki i ich kilkunastomiesięcznego dziecka. Do tragedii doszło w maju 2017 roku. Maciej S. nie przyznał się do winy.

Komentarz

Radni Prawa i Sprawiedliwości mówią „nie” proponowanej przez magistrat lokalizacji pod planowaną budowę Radomskiego Centrum Kultury. Budowa RCK-u na działkach u zbiegu ulic Mireckiego i Okulickiego – tuż przy Parku Stary Ogród – od samego początku budzi sprzeciw.

Komentarz

Fabryka Broni w Radomiu przekazała do Muzeum im. Jacka Malczewskiego dwie obrabiarki, które służyły jeszcze przed II wojną światową najprawdopodobniej do produkcji pistoletów VIS i karabinów Mauser. Maszyny przejdą konserwację i pozostaną w zasobach radomskiego muzeum.

Komentarz

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej