Dzisiaj jest: 24 Lutego 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest
Dariusz Osiej

Dariusz Osiej

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze opublikowało harmonogram prac związanych z budową lotniska cywilnego na Sadkowie w Radomiu. Fizyczna budowa lotniska ma się rozpocząć w połowie czerwca tego roku.

Komentarz

Spółka Koleje Mazowieckie podpisała akt notarialny dotyczący zakupu pięciu działek w Radomiu pod budowę serwisowni dla pociągów Kolei Mazowieckich. Budowę takiej serwisowni potwierdza także Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Komentarz

Jakie informacje przekazują pasażerom oczekującym na przystankach na autobusy komunikacji miejskiej, tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej ? Pytanie zasadne bo radomianie skarżą się do MZDiK, że rozkłady jazdy autobusów dostępne w internecie i na przystankach nie są tożsame z tablicami SDIP.

Komentarz

Ortopeda Grzegorz Izbicki i onkolog Robert Wiraszka, członkowie Zakonu Kawalerów Maltańskich byli gośćmi pierwszego spotkania dyskusyjnego w duchu chrześcijańskim „Rozmowy o...”. Organizatorem nowego cyklu jest Stowarzyszenie „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum.

Komentarz

czwartek, 21 luty 2019 17:46

Dożywocie dla Macieja S.

Wyrok dożywotniego pozbawienia wolności usłyszał w czwartek Maciej S., oskarżony o zabicie ze szczególnym okrucieństwem byłej partnerki i ich kilkunastomiesięcznego dziecka. Do tragedii doszło w maju 2017 roku. Maciej S. nie przyznał się do winy.

Komentarz

Radni Prawa i Sprawiedliwości mówią „nie” proponowanej przez magistrat lokalizacji pod planowaną budowę Radomskiego Centrum Kultury. Budowa RCK-u na działkach u zbiegu ulic Mireckiego i Okulickiego – tuż przy Parku Stary Ogród – od samego początku budzi sprzeciw.

Komentarz

Fabryka Broni w Radomiu przekazała do Muzeum im. Jacka Malczewskiego dwie obrabiarki, które służyły jeszcze przed II wojną światową najprawdopodobniej do produkcji pistoletów VIS i karabinów Mauser. Maszyny przejdą konserwację i pozostaną w zasobach radomskiego muzeum.

Komentarz

czwartek, 21 luty 2019 17:43

„Wiosna” zawitała do Radomia

W Radomiu spotkali się przedstawiciele oraz sympatycy partii „Wiosna”, założonej przez Roberta Biedronia. Dyskutowano o programie partii. Wiosna – zdaniem przedstawicieli - ma zrewolucjonizować scenę polityczną.

Komentarz

W 1937 roku radomscy harcerze pod dowództwem druha Piotra Wykroty postanowili wyruszyć w rowerową podróż na World Scout Jamboree w Holandii. Całą drogę przebyli na wyprodukowanych w radomskiej Fabryce Broni rowerach „Łucznik”. Dziś, po 82 latach, grupa osób z Radomia, che powtórzyć ten wyczyn.

Komentarz

13 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło pożar murowano-drewnianego domu w Cerekwi koło Radomia. Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem.

Komentarz

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej